Web Sitemize Hoşgeldiniz!
BoyaciGonder.com | +90 531 747 01 48BoyaciGonder.com | +90 531 747 01 48BoyaciGonder.com | +90 531 747 01 48
Hemen Arayın!
Bize yazın
İstanbul Anadolu - Avrupa Yakası
BoyaciGonder.com | +90 531 747 01 48BoyaciGonder.com | +90 531 747 01 48BoyaciGonder.com | +90 531 747 01 48

Yağlı Boyama

Yağlı Boyama

boyacigonder.com Yağlı Boyama

Halk dilinde yağlı boya olarak bilinen sentetik boyalar enamel boya olarak da bilinir. Yağlı (Enamel-Sentetik) boyama yapılacak alanın temiz ve kuru olması şarttır. Yüzey çok eski ve yıpranmış ise sentetik astar boya kullanılmalıdır. Sentetik astar, boyanın daha iyi tutmasına ve daha iyi görünmesini sağlar. Sentetik boya kullanılacak ise önce boya tiner ile %10 inceltilmelidir. Tabanca ile boyama yapılacaksa bu inceltme işlemi %20’ ye kadar

Çıkarılabilir. Fırça seçimi de boya türünde ve yağlı boyama yapılacak alan yüzeyine göre değişiklik gösterir. Kısa saplı fırça ve siyah kıllı fırça tercih edilmelidir. Yağlı boyama arasında kat vurulacak ise her katın arasında 24 saat bekleme ve kuruma süresi olmalıdır.

Yağlı (sentetik-enamel boyamada boya seçilirken kullanılacak alanda ne düzeyde bir parlaklık isteniyor belirtilmesi gerekir. Örtücülüğü, hızlı kuruması, fırça kolaylığı, ilk parlaklığı, parlaklık kalıcılığı ve sararmaması ile  üstün özellikleri olan boyalar tercih edilmelidir. , fiziksel ve kimyasal etkilere karşı direnci yüksek olan sentetik yağlı boyalar, binaların iç ve dış kısımlarında, mobilyalarda, tarım araçlarında ve her türlü ahşap ve metal yüzeylerde, uygun astarlarla kullanılır.

En İyi Yağlı (sentetik-enamel) Boyama Ustası Tadilat ve Bakım

En iyi yağlı boyama ve tadilat ustasıyla yapınızın bambaşka bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Yapınızda eksik görmüş olduğunuz her ne varsa yağlı boyama ustanız tarafından harika bir görselliğe bürünmeye başlayacaktır.

Güvenilir yağlı boyama ustası, boya yapan kişiyi nerede bulacağım diyebilirsiniz. Artık kısa süre de istediğiniz ustanızı bulmanıza yardımcı olacak boyacigonder.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.